جاوا اسکریپت بر روی مرورگر شما غیر فعال است .
لطفا آن را در بخش تنظیمات مرورگر خود فعال نمایید.
پس از فعال نمودن آن میتوانید برای برگشت به پورتال اینجا کلیک کنید.
صفحه نخست سوالات متداول اینترنت شرایط محیطی برای سرویس ADSL
شرایط محیطی برای سرویس ADSL

مشترک گرامی؛ به منظور نصب سریع و بدون مشکل سرویس اینترنت ADSL به هنگام مراجعه همکاران شرکت، بهتر است تا شرایط محیطی لازم از قبل آماده شده باشد تا به این ترتیب سرویس ADSL شما بدون مشکل در اسرع وقت راه اندازی شود. توجه داشته باشید چنانچه سرویس به دلیل آماده نبودن شرایط اولیه در مراجعه اول که با هماهنگی شما صورت می گیرد راه اندازی نگردد، مراجعات بعدی همکاران برای راه اندازی سرویس اینترنت ADSL مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. در این رابطه توجه شما را به موارد زیر جلب می‌کنیم.

۱- آماده سازی کامپیوتر
۱-۱ از آنجایی که آزمایش نهایی ارتباط با اینترنت توسط کامپیوتر شما صورت می‌گیرد، قبل از هر چیز از سالم بودن آن مطمئن شوید. توجه داشته باشید با وجود آنکه همکاران شرکت به هنگام مراجعه برای نصب از انجام هر کمک فنی به شما دریغ نخواهند کرد، اما این مسأله جزء مسئولیت تعریف شده برای آنها‌ نیست.
۲-۱ مطمئن شوید با توجه به نوع مودم ADSL ای که انتخاب کرده‌اید، کامپیوتر شما درگاه ارتباطی سالم مورد نیاز را دارد. برخی از مودم‌های ADSL از پورت USB و برخی از پورت شبکه یا Ethernet برای ارتباط استفاده می کنند، بنابراین لازم است تا از صحت عملکرد پورت ارتباطی کامپیوتر خود با مودم مطمئن شوید.

۲- آمادگی مسیر ارتباطی
۱-۲ مطمئن شوید که مسیرارتباطی سیم تلفن در کنار کابل‌های برق، آنتن تلویزیون یا ماهواره و … نیست. چرا که همجواری این کابل‌ها علاوه بر خطر اتصالی می‌تواند در کیفیت ارتباط ADSL اثر نامطلوب بگذارد.
۲-۲ چنانچه کابلی که ارتباط تلفن را در محل قرار گرفتن مودم ADSL تامین می‌کند، تکه‌تکه است و یا بوسیله به هم تابیده شدن طولانی‌تر شده است، آنرا تعویض کنید و بصورت یکپارچه درآورید. کابل ارتباطی تکه‌تکه کیفیت ارتباط ADSL را به شدت کاهش می‌دهد.
۳-۲ وجود دستگاه‌هایی مانند صفربند، ضبط مکالمات، نمایشگر شماره تلفن دیجیتال، برقگیر دوشاخه تلفن، حتی بسیاری از تلفن‌های بی‌سیم نامرغوب و … به دلیل کاهش مقاومت خط ارتباطی، کیفیت خط را بقدری کاهش می‌دهد که اغلب امکان برقراری ارتباط ADSL با وجود آن‌ها میسر نمی‌گردد. بنابراین لازم است برای استفاده از خدمات اینترنت ADSL آنها‌ را از مدار خارج نمایید.
۴-۲ چنانچه محل استفاده شما از خدمات ADSL در آپارتمان، مجتمع یا ساختمان‌های بزرگ قرار دارد، حتماً قبل از مراجعه همکاران شرکت سر خط زوج سیم تلفن خود را در محلی که شرکت مخابرات کابل تلفن ساختمان را تحویل داده است پیدا و مشخص نمایید. اینکار بخصوص برای مواردی که راه‌اندازی سرویس به مشکل برخورد می‌کند صرفه‌جویی بسیاری در زمان راه‌اندازی خواهد نمود.
۵-۲ در حالتی که در ساختمان یا واحد شما از سیستم‌های تلفن سانترال استفاده شود، به احتمال زیاد نیاز به کشیدن یک زوج سیم مسی از محل سانترال تا محل قرار گرفتن کامپیوتر خواهید داشت، چرا که به دلیل وجود فیلترهای پایین گذر در مدار سیستم‌های سانترال، عبور سیگنال‌های ارتباطات ADSL با مشکل روبرو می‌شود.

۳- پیش‌بینی نحوه ارتباط
۱-۳ قبلاً محل نصب مودم را مشخص کنید.
۲-۳ شکل‌های شماره یک، دو و سه به ترتیب نحوه برقراری ارتباط میان مودم ADSL، کامپیوتر، اسپلیتر و خط تلفن را برای حالت‌های ارتباط ساده، ارتباط با دستگاه فکس و حالتی که از دستگاه تلفن سانترال استفاده می‌شود نمایش می‌دهد. مطمئن شوید که قبل از مراجعه همکاران نصب، آمادگی لازم برای برقراری ارتباط لازم را دارید.

ارتباط ساده مودم و اسپلیتر با کامپیوتر و تلفن ، شرکت لامرد آی سی تی
شکل شماره - یک

همانطور که در شکل‌های شماره یک و دو مشاهده می‌کنید هر اسپلیتر یک ورودی دارد که به پریز تلفن متصل می‌شود و دو خروجی، یکی مربوط به سیگنال‌های فیلتر شده در محدوده مکالمات تلفنی با عنوان Phone که تلفن شما به آن متصل می‌شود و دیگری خروجی حاوی سیگنال‌های با فرکانس بالاتر از۳۰-۴۰ کیلوهرتز که حاوی اطلاعات ارتباط ADSL است و با عنوان Line یا DSL مشخص می‌شود.

ارتباط مودم، اسپیلیتر با کامپیوتر و دستگاه تلفن و فکس ، شرکت لامرد آی سی تی
شکل شماره - دو

در شکل شماره سه نیز نحوه کابل‌کشی و محل قرار دادن اسپلیتر برای ساختمان‌هایی که دارای سیستم تلفن مرکزی هستند نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که کشیدن این کابل قبل از مراجعه همکاران شرکت برای نصب ضروری است و بدون آن امکان راه‌اندازی سرویس شما بسیار بسیار ضعیف خواهد بود.

نحوه کابل کشی برای مواردی که سیستم تلفن مرکزی وجود دارد ، شرکت لامرد آی سی تی
شکل شماره - سه

در پایان چنانچه مطابق با آنچه بیان شد کماکان با آماده سازی شرایط محیطی مشکل دارید، حتماً قبل از مراجعه همکاران شرکت برای نصب، با شماره تلفن 07825225510 واحد ارجاعات تماس بگیرید و سئوالات خود را با همکاران ما در این واحد مطرح نمایید.

 

نظرسنجی لامرد آی سی تی

معمولاً از کدام دستگاه برای اتصال به اینترنت ، بیشتر استفاده می کنید ؟
 

درباره لامرد آی سی تی

شركت « فناوری اطلاعات و ارتباطات لامرد » از بدو تاسيس در سال 1385با هدف ارائه خدمات مناسب و گسترده با استفاده از دانش روز، فعاليت خود را آغاز نموده است. در حال حاضر اين شركت با ارائه يكي از گسترده‌ترين خدمات مبتني بر تکنولوژی روز ، استاندارد‌هاي جديدي را در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح نموده است.